Склад автомобільних каталізаторів

Склад автомобільних каталізаторів

Триходовий каталітичний нейтралізатор зараз є стандартом для кожного автомобіля з бензиновим двигуном. Цей пристрій встановлюється перед вихлопною трубою та має вигляд трубки, що складається з дрібних керамічних або металевих “сот”. В якості каталізатора використовується керамічна або металева серцевина (відома як «підкладка») з покриттям, що містить дорогоцінні метали, платину, паладій та родій. Ці метали є власне «каталізаторами», що дають конвертеру його назву. Вони сприяють необхідним хімічним реакціям, та саме їх високо оцінюють сервіси скупки каталізаторів. Якщо ви захочете позбутися відпрацьованої деталі, зверніться сюди www.demimotors.com.

Каталітичний нейтралізатор — одна із складових вихлопної системи вашого автомобіля, що допомагає зменшити відсоток шкідливих речовин у вихлопних газах. З чого складається автомобільний каталізатор? З корпусу, в якому основа має форму керамічних або металевих стільників. Реакція окислення монооксиду вуглецю та вуглеводню протікає в каталізаторі. В результаті з вихлопних газів виходять відносно нешкідливі речовини азот та вуглекислий газ.

Основні складові каталізатора

Складається нейтралізатор з металевого корпусу з керамічною сотоподібною серединкою, що покрита шаром з оксиду алюмінію. Це покриття є пористим, основними компонентами є сотоподібні моноліти, завдяки цьому збільшується площа поверхні, дозволяючи проходити більшій кількості реакцій. Каталізатором виступає тверда поверхня платини (Pt) або паладію (Pd). В одному перетворювачі використовується не більше 4-9 грамів дорогоцінних металів. Проте саме завдяки цьому у спеціальній камері, що містить платину, паладій, радій і інші активні компоненти, відбувається «спалювання» шкідливих викидів.

Завдяки стільниковій структурі площа контакту вихлопних газів і поверхня, на яку наноситься каталітичний шар, збільшується. Триходові каталізатори працюють в замкнутій системі з датчиками для контролю складу вихлопних газів. Вони пов’язані з комп’ютеризованою системою управління двигуном, яка безперервно регулює співвідношення повітря і палива, щоб підтримувати необхідні умови для окислення каталізатора CO і HC до CO2 і води (H2O) при одночасному відновленні NOx до азоту (N). Щоб цей процес працював належним чином, суміш відпрацьованих газів повинна бути ідеально збалансованою, оскільки шкідливі речовини реагують між собою та з киснем у повітрі, щоб досягти необхідного результату. Цей ідеальний баланс вимагає відносно «багатої» суміші палива та повітря.

Дизельні двигуни, які використовують значно нижчий коефіцієнт палива та повітря, і сучасні бензинові двигуни, що використовують технологію «низького горіння» для покращення економії палива та зменшення CO2, застосовують різні способи вирішення проблеми. Каталітичний нейтралізатор у вашому автомобілі насправді є дуже важливим елементом вихлопної системи автомобіля, оскільки він видаляє шкідливі оксиди азоту та чадний газ, а також залишки згоряння до їх викиду в навколишнє середовище. Проте він стає небезпечним, коли пошкоджується та виходить з ладу. Будьте обачними, скористайтеся послугами скупки каталізаторів від різних автомобілів https://demimotors.com/auto/ та отримуйте компенсацію за зіпсовану деталь!