Намет для туризму: що це таке та як правильно вибрати?

Намет для туризму: що це таке та як правильно вибрати?

Кількість пропозицій щодо туристичних наметів на вітчизняному ринку досить велика. В Україні туристичний намет є важливим атрибутом для мандрівників та любителів туризму. Широкий асортимент цих виробів, що відрізняються експлуатаційними характеристиками та вартістю, іноді ускладнює вибір потрібної моделі навіть для досвідчених мандрівників. Щоб легше було прийняти оптимальне рішення і вибрати той намет, який вам дійсно потрібний, необхідно розбиратися в деяких особливостях цієї продукції.

Що у світі прийнято називати словом «намет»?

Наметом у всьому світі називають тимчасове житло чи приміщення, оснащене дверима і хоча б одним вікном, що складається з каркасу, на який натягнута щільна тканина. Намет вважається технологічно складним виробом, оскільки її сучасні моделі складаються з безлічі елементів. Різні види наметів призначені для вирішення одного завдання, але в різних умовах, тому виробники випускають різні їх моделі, що відрізняються між собою:

 • геометрією форм;
 • кількістю кімнат, вікон та дверей (включаючи тамбур);
 • наявністю та якістю фурнітури та інших матеріалів, з яких вони виготовлені;
 • якістю деяких її окремих елементів (підлоги/дна намету, механізмів закриття входу, віконних отворів тощо);
 • надійність каркасних дуг;
 • розміром, загальною вагою та іншими характеристиками.

Є елементи, які можна знехтувати, проте на якість виготовлення намету завжди варто звертати увагу. Навіть якщо дизайн і ціна намету вам сподобалися, але ви виявили у неї криві шви, неякісну фурнітуру або кінці ниток, що стирчать, відкладіть її і забутьте про неї. Шукайте ту, що буде зроблена якісно, ​​про це вам підкажуть:

 1. Якість складання (шви елементів підігнані, герметизовані, відсутні перекоси та стяжки).
 2. Фурнітура працює нормально (блискавки не заїдають, кнопки фіксуються надійно з першого натиску тощо).
 3. Елементи, що зазнають навантаження, посилені.
 4. Елементи-люверси (металеві) виготовлені акуратно та відшліфовані, задирки відсутні.

Вартість намету має не останнє значення, але практика показує, що дешевий продукт поступається за якістю та терміном служби брендовим виробам. Кожен сам вирішує, як вчинити — купити намет дорого на довгий термін експлуатації або кожні кілька років купувати дешеві моделі.

Які фактори та конструктивні особливості впливають на вартість наметів?

Намети однієї серії можуть відрізнятися між собою не лише візуально, але за якістю та вартістю. Використання високоякісних та дорогих матеріалів покращує експлуатаційні характеристики наметів, але й піднімає їхню вартість. Ціна якісного виробу завжди себе виправдає, такий намет підведе вас під час нічлігу у незнайомій місцевості.

Крім матеріалів, якості окремих елементів та складання намету, його призначення, важливо також враховувати:

 • Сезонність — літній намет не підходить для підкорення гірських вершин або походів на далекі відстані в зимову пору року.
 • Торгова марка виробника — брендові вироби компаній, відомих у всьому світі, не дозволять собі виготовити неякісну річ, щоб не втратити своє ім’я. Природно, такий виріб буде набагато якіснішим і дорожчим.

Якісний брендовий намет купити в Києві з доставкою по всій території України можна в інтернет-магазині Terra Incognita, де представлений широкий асортимент продукції найвідоміших на світовому ринку брендів. Намети за доступною ціною, на будь-який сезон, для різних завдань чекають на вас у нашому магазині!