Лікування алкоголізму позбавляє залежності?

У багатьох випадках люди турбуються про те, що про них думають інші, тому намагаються вилікувати алкоголізм самостійно. Насправді необхідно звертатися по допомогу до лікаря, який володіє спеціальними знаннями і достатнім досвідом лікування алкоголізму. Оскільки фахівці реабілітаційного центру допомагають пацієнту зрозуміти, що він алкоголік, йому легше сконцентруватися на лікуванні.

Етапи позбавлення від алкогольної залежності

Є багато людей, які не досягають успіху, навіть якщо проходять амбулаторне лікування, або які занадто зайняті роботою, щоб знайти час для стаціонарного лікування. Стаціонар же дозволяє ефективно і безпечно зосередитися на лікуванні, яке пропонує наркодиспансер у Хмельницькому.

Якщо стан не надто серйозний або пацієнт психічно стабільний, амбулаторне лікування може проводитися без госпіталізації. Амбулаторне лікування передбачає відвідування лікарні та лікування на тлі приймання ліків і участі в психотерапевтичних сесіях.

Стаціонарне лікування зазвичай включає такі етапи:

  • Первинна співбесіда. Перш за все, пацієнту потрібно зрозуміти, що алкоголізм — це хвороба, і за підтримки лікарів-експертів, членів сім’ї та людей, які його оточують, необхідно мотивувати пацієнта на лікування.
  • Період детоксикації. Фахівці центру підвищують обізнаність про те, що є хвороба, яка називається алкоголізмом, а також про позитивність і мотивацію до лікування. У цей період діагностують і лікують симптоми абстиненції, розлади інших органів, супутні психічні захворювання. Як тільки симптоми абстиненції вщухнуть і фізичний стан заспокоїться, пацієнт починає психотерапію, яка допоможе кинути пити.
  • Реабілітація. Під час реабілітації проводяться сеанси психотерапії, де переглядається мислення і поведінка щодо вживання алкоголю, пропонується участь у програмах групової діяльності.
  • Реабілітація після виписки. Навіть після виписки з наркодиспансеру пацієнти продовжують регулярно відвідувати центр. Таким чином, людина зберігає тверезість у довгостроковій перспективі, отримуючи при цьому різні види підтримки.

Крім амбулаторного та стаціонарного лікування реабілітаційний центр пропонує кодування, вшивання ампули від алкоголізму, ціна якого досить адекватна, і когнітивно-поведінкову терапію. Такий вид терапії коригує моделі мислення і поведінки, пацієнти вивчають своє власне ставлення і цінності щодо алкоголю і вести нормальне життя без алкоголю.

Працюючи разом з фахівцями реабілітаційного центру в Хмельницькому, ви поліпшите свою якість життя, яке буде без краплі спиртного.